Як правильно повісити мобіль на ліжечко

Як правильно вішати мобіль на ліжечко

Як правильно повісити мобіль на ліжечко

Зміст статті

  • Як правильно повісити мобіль на ліжечко
  • Навіщо потрібен мобіль на ліжечко
  • З якого віку вішати мобіль

Мобіль (у перекладі з латинського «рухливий») являє собою підвіску з маленьких іграшок, які можуть рухатися завдяки спеціальному механізму і привертати увагу малюка. Виробники дитячих товарів пропонує великий асортимент моделей на будь-який смак і гаманець. Багато з них мають музичний супровід і програють красиві заспокійливі мелодії, деякі екземпляри можуть додатково служити у ролі каганця і проектора. Незалежно від виду, всі конструкції мають аналогічну будову і, як правило, включають в себе основні елементи:

За допомогою кронштейна з надійним фіксатором музична карусель кріпиться на бортик ліжечка таким чином, щоб дитині було зручно за нею спостерігати. Слід встановити іграшку на середині спального місця (вона повинна перебувати не над головкою, а над грудьми малюка). Інакше дитині доведеться сильно напружуватися при фокусуванні погляду, що може негативно відбитися на формуванні дитячих очних м’язів. Перед установкою вироби на ліжечку важливо врахувати і такі фактори:Після народження малюк практично не розрізняє навколишні предмети, але вже через місяць його зорове сприйняття значно поліпшується.Велике значення має висота, на якій розташована іграшка від очей дитини. Відстань, що рекомендується офтальмологами, становить не менше півметра.

ВАЖЛИВО! Занадто низьке розташування мобіля може призвести до появи косоокості у дитини.

Батьки повинні пам’ятати, що підросли малюки будуть в змозі дотягнутися до іграшок і звалити на себе конструкцію. Підніміть карусель або зніміть рухомі елементи, щоб дитина не зміг поранитися.

Навіщо потрібен мобіль на ліжечко

Кожен з батьків хоче дати своїй дитині все найкраще, багато хто вже з пелюшок намагаються активно розвивати малюків. Мобіль може істотно допомогти в цій нелегкій справі.

Дитячий мобіль не відноситься до покупок першої необхідності, але його варто придбати, якщо є можливість. Іграшка здатна виконувати багато завдань:Ефективно тренувати органи чуття дитини — діткам подобається слухати спокійні мелодії, стежити за рухомими іграшками і протягувати до них ручки, намагаючись зловити. Таким чином, крім слуху і зору під час гри йде розвиток моторики. Батьки також можуть давати дитині пробувати підвіски з різних фактур, стимулюючи різні тактильні відчуття.

Розважати — мама хоча б зможе швидко випити чашку чаю, поки дитина зайнята цікавою грою.Заколисувати колискової піснею, виступати в ролі нічника або проектора — багато сучасні моделі оснащені додатковими функціями, що дозволяє використовувати їх протягом тривалого часу.Бути гарним декоративним елементом — деякі оригінальні підвіски, виконані своїми руками, нагадують справжні твори мистецтва і служать чудовою прикрасою інтер’єру дитячої кімнати.

Музичний мобіль є багатофункціональним пристроєм, але у всьому, зрозуміло, треба знати міру. Самим маленьким рекомендується включати іграшку не більше ніж на 5 хвилин, інакше музика і рух не заспокоять, а навпаки втомлять і порушать немовляти. З часом тривалість гри повинна визначатися індивідуально, залежно від віку дитини, особливостей його характеру і стану в конкретний момент. Так, ситий і задоволений малюк зможе з інтересом якийсь час спостерігати за підвіскою і слухати приємні мелодії, а голодного або мокрого чоловічка ніякі пісні не зможуть заспокоїти.

З якого віку вішати мобіль

Педіатри схвалюють використання мобілів з самого народження малюків, якщо дотримані всі необхідні рекомендації. Але так як до першого місяця життя дітки ще погано розрізняють навколишні предмети, доцільно встановлювати іграшку на ліжечко через місяць — півтора після народження. Варто нагадати, що завдяки додатковим функціям начебто каганця і проектора, сучасні моделі довго не втрачають свою актуальність.

Для малюка першого року життя більше всього необхідно емоційне спілкування з близькими людьми, особливо з мамою. Ніякі іграшки не замінять головного, мобіль може стати лише корисним помічником.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Related Post